اپلیکیشن اختصاصی آگهی های استخدامی دولتی و خصوصی ویـــژه کارجویان سراسر کشور - 100% رایگان

دانلود اپلیکیشین سایت استخدام پرداد نسخه اندروید         دانلود اپلیکیشین سایت استخدام پرداد نسخه اندروید


استخدام آذرباییجان غربی

استخدام ارومیه

استخدام اصفهان

استخدام ایلام

استخدام تهران

استخدام خراسان جنوبی

استخدام بیرجند

استخدام خراسان رضوی

استخدام مشهد

استخدام زنجان

استخدام سیستان و بلوچستان

استخدام زاهدان

استخدام قزوین

استخدام گلستان

استخدام گرگان

استخدام لرستان

استخدام خرم آباد

استخدام مرکزی

استخدام اراک

استخدام همدان

استخدام کرمان

استخدام کهکیلویه و بویراحمد

استخدام یاسوج

استخدام سپاه,شرایط استخدام در سپاه پاسداران

سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۳۳
استخدام سپاه,شرایط استخدام در سپاه پاسداران ، شرایط ذکر شده در زیر از آگهی های استخدامی سپاه پاسداران گردآوری شده که ممکن است در آگهی های استخدامی جدید دستخوش تغییراتی شود. شرایط عمومی استخدام در سپاه پاسداران به شرح زیر ...
تاریخ انقضاء: 1394/11/30کد مطلب: 1731 تعداد بازدید: 574724

شرایط استخدام در سپاه پاسدارانشرایط استخدام در سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران

شرایط ذکر شده در زیر از آگهی های استخدامی سپاه پاسداران گردآوری شده که ممکن است در آگهی های استخدامی جدید دستخوش تغییراتی شود.

شرایط عمومی استخدام در سپاه پاسداران به شرح زیر است:

‌ماده ۱۶ – شرایط عمومی استخدام کادر ثابت و پیمانی و پرسنل بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری) به شرح زیر می‌باشد:

‌الف – اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
ب – اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه.
ج – التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی.
‌د – عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای سیاسی.
ه – نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای غیر اسلامی. التقاطی، الحادی و غیر قانونی.
‌و – عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی.
‌ز – داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز.
ح – داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز.
ط – داشتن حداقل ۱۶ سال سن تمام و حداکثر ۴۰ سال سن.
ی – داشتن حسن شهرت و عدم سوء سابقه.

‌تبصره ۱ – استخدام پرسنل کادر ثابت، مشروط به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

‌تبصره ۲ – پرسنل پیمانی و بسیجی ویژه از شرط حداکثر سن و محصلین از حداقل سن تعیین شده مستثنی می‌باشند.

‌تبصره ۳ – برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی استخدام، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و خانواده درجه یک آنان در اولویت‌می‌باشند.

‌تبصره ۴ – استخدام پرسنل مذکور در این ماده منوط به تأیید صلاحیت آنان توسط هیأت مرکزی گزینش است که پس از ارزیابی در طول دوره‌آموزش اولیه صورت می‌گیرد و در صورت لزوم هیأت مرکزی گزینش می‌تواند این اختیار را به هسته‌های گزینش تفویض نماید.

‌ماده ۱۷ – هیأت مرکزی گزینش در سپاه مرکب از فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه،‌مسؤول حفاظت اطلاعات سپاه و معاون نیروی انسانی ستاد کل سپاه به عنوان دبیر هیأت و وزیر یا جانشین وی تشکیل می‌گردد و در چارچوب مفاد‌این قانون، وظیفه تعیین سیاستهای گزینش پرسنل سپاه و تدوین دستورالعملهای مورد نیاز و نظارت بر کار هسته‌های گزینش در سپاه را به عهده دارد.

‌تبصره – هسته‌های گزینش در ستاد کل سپاه، نیروها و سازمانهای وابسته، توسط هیأت مرکزی گزینش سپاه، برای گزینش پرسنل تشکیل می‌گردد.

‌ماده ۱۸ – استخدام پرسنل نظامی برای خدمت در کادر ثابت بر اساس یکی از مقاطع تحصیلی پایان دوره‌های راهنمایی، دبیرستان، فوق دیپلم،‌لیسانس، فوق لیسانس ، و دکترا و بالاتر انجام می‌گیرد.

‌ماده ۱۹ – کارمندان به دو صورت زیر استخدام می‌شوند:

‌الف – بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌های دبیرستان فوق دیپلم لیسانس فوق لیسانس دکترا و بالاتر – بر اساس تخصص و مهارت عملی با داشتن حداقل مدرک پایان دوره تکمیلی نهضت سوادآموزی و حداکثر پایان دوره دبیرستان.

‌ماده ۲۰ – سپاه برای مشاغلی که مستلزم بکارگیری زنان باشد آنان را استخدام می‌نماید تغییر محل خدمت زنان باید حتی‌الامکان تابع شرایط‌خدمتی همسران آنان باشد.

‌ماده ۲۱ – سپاه می‌تواند به منظور تأمین نیاز سازمانی خود داوطلبانی را که حداقل دارای مدرک تحصیلی پایان دوره ابتدایی می‌باشند با اخذ تعهد ۵‌سال خدمت نظامی و یا ۶ سال خدمت کارمندی به صورت پیمانی استخدام نماید. و تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نمی‌باشد.

‌تبصره ۱ – خدمت پرسنل پیمانی که خدمت دوره ضرورت را انجام نداده‌اند به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی می‌گردد و در صورتی که‌قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا بر کنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.

شرایط استخدام در سپاه پاسداران

‌تبصره ۲ – سپاه می‌تواند پرسنلی را که در حال انجام خدمت دوره ضرورت می‌باشد به صورت پیمانی استخدام نماید.

‌ماده ۲۲ – سپاه می‌تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت و همچنین پرسنل پیمانی در طول مدت قرارداد و پرسنل‌بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط لازم را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید و این قبیل داوطلبان در شرایط مساوی از اولویت‌برخوردارند. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات آنان تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.

‌ماده ۲۳ – سپاه می‌تواند در صورت نیاز با پرسنل بسیجی ویژه که حداقل ۱۸ سال تمام سن داشته باشند، قراردادی انعقاد نماید که خدمت دوره‌ضرورت خود را پس از گذراندن آموزشهای لازم در طول حداکثر ۱۰ سال هر سال به مدت حداقل یک ماه طی نمایند تا بدینوسیله همواره آمادگی رزمی‌برای مأموریتهای مختلف در شرایط ویژه را داشته باشند.

‌تبصره ۱ – سپاه در مواقع جنگ و اضطرار این نیروها را احضار نموده و چنانچه بیشتر از مدت یک ماه در هر سال خدمت نمایند به همان اندازه از‌مدت خدمت و آموزش سالهای بعد کسر خواهد شد.

‌تبصره ۲ – این دسته از پرسنل پس از گذراندن آموزشهای لازم در بدو خدمت از حقوق اجتماعی افراد منقضی خدمت وظیفه عمومی برای‌استخدام و تحصیل و نظیر آن بر برخوردار می‌باشند، لیکن در صورت قطع یا لغو یا بطلان قرار داد تا انجام کامل خدمت ضرورت، حقوق مزبور از آنها‌سلب می‌شود.

‌تبصره ۳ – کلیه نهادها و سازمانها و وزارتخانه‌ها و شرکتهای دولتی و کارفرمایان بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی موظفند شغل‌این دسته از افراد را در طول خدمت سالانه آنها در سپاه حفظ نمایند، افراد مزبور در این مدت از دستگاه مربوطه حقوق و مزایا دریافت نخواهند نمود.

‌تبصره ۴ – حقوق و مزایای این افراد بعد از آموزشهای لازم بدو خدمت مطابق حقوق و مزایای پرسنل کادر ثابت نظامی هم ردیف خواهد بود.

‌تبصره ۵ – آیین‌نامه اجرایی این افراد ماده توسط وزارت و ستاد کل سپاه پس از کسب نظر از سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

‌ماده ۲۴ – خرید خدمت اشخاص بنا به ضرورت و برای مدت محدود با تشخیص نیروها و سازمانهای استخدام‌کننده به موجب آیین‌نامه موضوع‌ماده ۳۷ قانون ارتش می‌باشد و اصلاحات مورد نیاز آن توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

‌ماده ۲۵ – استخدام اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزش عالی سپاه و پرداخت حق‌التدریس به اساتید و مربیان مقاطع دانشگاهی بر اساس‌مقررات استخدامی هیأت علمی دانشگاهها خواهد بود.

‌تبصره – استخدام مربی و پرداخت حق‌التدریس برای آموزشهای پائین‌تر از سطوح دانشگاهی تابع آیین‌نامه موضوع ماده ۳۸ قانون ارتش خواهد‌بود. اصلاحات مورد نیاز توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت دفاع تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

‌ماده ۲۶ – استخدام افراد در سپاه ، بدون نیاز سازمانی و همچنین استخدام و یا تغییر وضع پرسنل جز به یکی از صور مذکور در این قانون مطلقاً‌ممنوع است.

شرایط استخدام در سپاه پاسدارانبخش سوم – سازمان و طبقه بندی مشاغل

‌ماده ۲۷ – تعداد و ترکیب نیروی انسانی سپاه و همچنین نسبت درجات و رتبه‌های آنان بر مبنای خط مشی، استراتژی و تهدیدات، برابر جداول‌سازمان و تجهیزات مصوب و به نسبتی که به وسیله ستاد کل سپاه تعیین و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید مشخص می‌گردد.

‌تبصره ۱ – جداول سازمان نیروی انسانی سپاه و ستاد کل شامل محلهای سازمانی و ضرورت نظامی یا کارمندی یا مشترک بودن شغل و درجات و‌رتبه‌های متناسب برای هر محل سازمانی حسب مورد توسط ستاد کل سپاه و ستاد کل تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.

‌تبصره ۲ – به منظور جلوگیری از تورم پرسنل کادر ثابت در سپاه و سازمانهای وابسته در جداول سازمانی مشاغل باید به نحوی پیش‌بینی گردد که‌حتی‌الامکان از پرسنل وظیفه پیمانی و بسیجی استفاده شود.

‌ماده ۲۸ – رسته عبارت است از مجموعه رشته‌های شغلی که از نظر تخصص یا نوع آموزش وابستگی و ارتباط نزدیک داشته باشند.

‌ماده ۲۹ – مشاغل سپاه به تناسب احتیاج نیروها و سازمانها از رسته‌های مختلف تشکیل می‌شود. انواع رسته و علائم رسته‌ای و همچنین علائم‌درجات و شکل لباس پرسنل نظامی به موجب دستورالعملهایی خواهد بود که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.

‌ماده ۳۰ – بکارگیری پرسنل در مشاغل غیر مرتبط با رسته آنان ممنوع بوده و سپاه موظف است به منظور ایجاد انعطاف در اجرای مأموریتهای محوله‌به غیر از رسته اصلی ، رسته رزمی یا پشتیبانی رزمی دیگری برای کلیه پرسنل پیش بینی نماید.

‌تبصره – تغییر رسته پرسنل ممنوع می‌باشد و در موارد لزوم برابر دستورالعملی است که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل‌خواهد رسید.

‌ماده ۳۱ – ستاد کل سپاه موظف است حداکثر ظرف مدت یک سال در چارچوب این قانون کلیه مشاغل سپاه را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار‌داده و شرح وظایف و شرایط احراز هر شغل را تعیین و پس از تأیید فرماندهی کل سپاه در انتصابات و ترفیعات ملاک عمل قرار دهد.

‌ماده ۳۲ – ستاد کل سپاه موظف است مشاغل مختص کارمندان موضوع بند(ب) ماده ۱۹ این قانون را از نظر پیچیدگی و تخصص به سه گروه (۱) ،(۲)، و (۳) و میزان مهارت در انجام مشاغل هر یک از سه گروه را به سه رده (۱) و (۲) و (۳) طبقه بندی نماید. کمیسیون ارزیابی مهارت در بدو‌استخدام تخصص و مهارت این قبیل کارمندان را مورد ارزیابی قرار داده و گروه و رده آنان را تعیین می‌نماید.

‌ماده ۳۳ – ستاد کل سپاه می‌تواند بنا به دستور فرماندهی کل سپاه برای انجام وظایف پیش‌بینی نشده پستهای موقت را ایجاد نموده و حداکثر ظرف‌مدت یک سال تکلیف آنان را از لحاظ حذف شغل و یا درج آن در جداول سازمان معین نماید.

Share/Save/Bookmark
ارسال نظر
نام :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کد بالا:
صفحه 1 از 41   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   
محسن سروستانی
دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۳:۴۲
۰
۰
علاقه دارم در سپاه خدمت کنم
موسوی
یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۳:۳۳
۱
۰
سلام خانم بسیجی هستم که مدت 14سال سابقه فعالیت بسیجی ووجزهادیان سیاسی هستم مدرکم لیسانس روانشناسی عمومی مسلط به کامپیوتر وکاراداری و12سال سابقه کار اداری دارم اما پارتی ندارم لطفا من رااستخدام کنید چون به سپاه وبسیج علاقه دارم
iran
شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۷:۳۸
۰
۰
خانم 27ساله متاهل مهندس لیسانس کشاورزی دانشگاه اراک ساکن اراک خیلی دوست دارم در سپاه خدمت کنم لطفا کمک کنید
علیرضا علیبخشی
شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
۲
۰
سلام علاقمندبه سپاه هستم لطفا جهت راهنمایی برای استخدام به شماره تماس بگرید
کاظم کارگر
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۷:۳۷
۱۵
۲
با سلام من خ مت دوره ضرورت را تمام کرده ام وتمایل به استخدام کامل را دارم با مدرک دیپلم ایا امکان دارد
R.B
دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
۶
۰
بنده فوق لیسانس شیمی دارم..دوست دارم سپاهی شوم و به کشور خدمت کنم آیا راهی وجود داره؟
motaharreh
جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۳:۰۵
۵
۰
جذب سپاه برای خانومها سال 96 کی شروع میشه لطفا اطلاع رسانی کنید خیلی زیاااااااااااااد علاقه دارم بهش توروخدا کمک کنید مدرک تحصیلیمم دیپلم ریاضی و دیپلم حسابداریم
احسان اسدی
چهار شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸
۴
۱
سلام ..من داریه مدرک دیپلم ریاضی فیزیک هستم و درحاله حاضرمهندسیه برق میخونم ودیپلمه کامپیوتر هم دارم و4ساله ک کارت فعاله بسج رادارم وجزو شورایه بسیج هم هستم میشه ک شرایط رو بگین برایه استخدامی؟
احمدک
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۱۰
۶
۱
باسلام خسته نباشیداسدی هستم عضو بسیج هستم 13 سال سابقه کاری 37 سال سن دارم فامیل شهید داریم کارت بسیج دادم فعال کنه اگه میشه مارا توی سپاه قبول کنی ماتهل هستم بچه چهارساله دارم من استخدام کنی09124599710
محمد
چهار شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۴۳
۳
۱
سلام خدمت دوستان.من یک دانشجوی ماشین ابزارم و قصد دارم بعد دریافت فوق دیپلم وارد سپاه سوم.قدم ۱۸۴وسه سال سابقه رزمی در رشته جیت کاندو دارم.ایا میشه؟
عباس
چهار شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۲۰
۳
۱
سلام خسته نباشید. من عاشق نظام هستم و لیسانس حسابداری دارم. سن 23. لطفا راهنمایی کنید چطور استخدام شوم؟ راهنمایی کنید.مچکرم یاعلی
محمدرضا
دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۴۶
۲
۰
سلام...پیرو حرف دوستان میشه اطلاع رسانی کنید که سپاه کی استخدامی داره...بنده دیپلم تجربی دارم...ممنون میشم کمک کنید...یاعلی
احسان تسبیحی
دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۵:۵۶
۳
۰
دیپلم ردی ریاضی،سابقه کاردرصدا سیما ،همکاری با دکتراسماعیل منصوری لاریجانی سردارسپاه و حسن رسولی منفرد،سابقه ورزشی بکس کشتی رزمی،استخدام درنیروه ویژه اطلاعات امنیتی سپاه و درصورت نیازمعرف:سررداراقامجتبی اعلای،سرداهادی ثروتی ....احسان تسبیحی شماره تماس
فاطمه رستمی
جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱:۲۴
۱
۱
سلام خسته نباشیدمن به دلیل علاقه شدید که به حوزه علمیه دارم اونجا ثبت نام کردم و سال آخر رشته تجربی هستم وسال بعد هم پیش دانشگاهی نمیخونم و کنکور نمیدم میتونم از طریق حوزه واردسپاه بشم یا باید مثل نیروی انتظامی کنکور سراسری بدم
مهران
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۸:۲۰
۲
۱
سلام خسته نباشید ۲۳سالمه خدمت سربازی رفتم دیپلم تجربی کارت بسیج ندارم خواستم کمک بگیرم اذتون چجوری استخدام سپاه بشم تشکر از همه
پریاطهماسبی
جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳
۲۳
۱
سلام من دیپلم تجربی ودیپلم کامپیوتردارم خیلی دوسدارم واردسپاه بشم اما نمیدونم کی نیرومیگیرن لطفااااااطلاع رسانی کنید ک ماهم ب علایقمون برسیم.ممنون.
محمد
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۲۳
۳۵
۳
سلام خسته نباشید چطور میشه استخدام سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران شد؟
روح الله رقیمی
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۶:۴۶
۱۰
۹
من در یک کلمه عاشق نظام هستم عاشق سپاهم
جابرخدمتی
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱:۵۵
۸
۲
سلام بر خداوند متعال وپاک او .من جابر خدمتی بامدرک دیپلم علوم تجربی متولد 1372.8.1هستم باداشتن 7 سال کارت فعال وباعلاقه زیادی که سپاه دارم میخوام درخدمت سپاه باشم
کریم
یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۴:۲۳
۱۶
۷
من 19سال دارم با دو ونیم سابقه بسیجی فعال وبامدرک دیپلم چه جوری در سپاه استخدام شم لطفا راهنماییم کنید
صفحه 1 از 41   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   
 
ارسال نظر
نام :
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت استخدام پرداد، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
پست الکترونیک :
نظر شما :